Homepage == E-mail  Projekty :   ==   Creta web   ==    Hannes web   ==    Gameblog   ==    Graphic cards   ==        

e-mail Creta web - homepage

    

Vaše cesty - Irča a Tom


Zaslala Irisia

Na Krétě jsem byla tento rok v červenci se svým přítelem a tento ostrov se nám strašně líbil.

Byli jsme v západní části v městečku Stalos, který leží zhruba 10km od krásného města Chania.

Do Chanie jsme si udělali dva výlety, které směřovali na trhy a do přístavu. V přístavu jsme navštívíli námořní muzeum, které bylo naprosto úchvatné a ten kdo navštíví město Chania a nejde se podívat do námořního muzea, udělá velikou chybu. Samotná Chania nás velmi okouzlila a kdyby jsme měli více času, tak bychom se do Chanie určitě vydali vícekrát.

V samotném městečku Stalos, kde jsme byli ubytováni ve vile Elizea, bylo hodně taveren a obchodků, které jsou nazývány super markety i přesto, že u nás se to považuje za normální samoobsluhy.

Dalo se zde i vypůjčit auto či motocykl. Ceny se pohybovaly u nejlevnějšího motocyklu na 20euro za den a u auta samozřejmě o něco více.

Trochu nás ovšem zklamalo, že zelenina a ovoce tu byly ve většině případů dost drahé a někdy i zhnilé.

Jednou jsme byli v taverně na večeři, která nás přišla na 13 euro. Dali jsme si gyros za 8 euro(byla to opravdu velká porce) a choriatiki (řecký salát) za 3 eura.

Moře bylo ze začátku našeho pobytu velmi klidné, ovšem poslední 4 dny byly veliké vlny. Byla vyvěšena červená vlajka a plavčíci obcházeli pláže.

Naše nejčastější jídlo byl gyros pita, který zde stál 1,90 euro s vepřovým masem a 2,10 euro s kuřecím masem. Musím říct, že nám tady v ČR hodně chybí.

Jediné co nám rušilo spánek byly cikády, které byly opravdu hodně hlučné a to i přes den.

Ale i přes drahé ovoce a hlučné cikády musím říct, že Kréta ( aspoň to místo, kde jsme byli my) je opravdu krásná a určitě se na ní co nejdříve opět vypravíme.
© 2002 Creta web CZ - developed by Hannes (hannes.gameplanet.cz)
design by Hannes (1hannes(at)seznam.cz)
všechna práva vyhrazena
autor je majitelem všech obrázků, textů a fotografií,
a bez jeho souhlasu je zakázáno je dále šířit